ŚLĄSKIE DLA UKRAINY!

Drodzy Mieszkańcy Gliwic i Powiatu Gliwickiego! Potrzebujemy Waszej pomocy, aby nieść wsparcie dla osób z Ukrainy przybywających do Gliwic oraz Powiatu Gliwickiego i aby wspierać organizacje pozarządowe działające na rzecz takich osób! Potrzebne są środki finansowe, aby móc nieść dopasowaną pomoc!

Nie wszystkie potrzebne rzeczy znajdziemy w punkcie zbiórki, czasem coś po prostu trzeba zakupić. Trafiają do nas osoby z bardzo różnymi potrzebami, chcemy na nie odpowiadać szybko i sprawnie.

Działania prowadzone są we współpracy Stowarzyszenia „Cała Naprzód”, Centrum Inicjatyw Społecznych i Stowarzyszenia GTW. Tylko połączenie wspólnych wysiłków pozwoli nam mądrze i dobrze pomóc!

Zebrane środki przeznaczać będziemy na bieżące niezbędne potrzeby – obywateli Ukrainy, a także osób fizycznych, które goszczą uchodźców w swoich domach i potrzebują wsparcia w dalszym udzielaniu pomocy. Chcemy działać w sytuacjach, kiedy te potrzeby nie mogą być zaspokajane przez inne instytucje. Będziemy więc pozostawać z nimi w kontakcie i wzajemnie wspierać swoje działania. Część środków przeznaczymy także na potrzeby samych organizacji, tak aby mogły działać szybko i skutecznie.

Wpłacajcie! Udostępniajcie! Razem damy radę!

Uwaga! Punkty są w trakcie organizacji. Zbiórka publiczna zgłoszona jest do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pod numerem 2022/920/OR.

Jeśli chcesz do nas dołączyć i zostać punktem zbiórki środków finansowych „Śląskie dla Ukrainy!” wypełnij ten formularz: https://calanaprzod.org/dlaukrainy. Zbiórka publiczna zgłoszona jest do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pod numerem 2022/920/OR.

Organizacje pozarządowe:
Stowarzyszenie „Cała Naprzód”
Stowarzyszenie CIS
Stowarzyszenie GTW

Media:
Dzisiaj w Gliwicach
iKnurów
Nowiny Gliwickie

Instytucje publiczne:
Centrum 3.0 – Gliwicki Ośrodek Działań Społecznych

Punkty zbiórek:
Podmioty dostępne są w zakładce „Punkty zbiórek finansowych”

Lista jest sukcesywnie uzupełniana. Jeśli wspierasz akcję „Śląskie dla Ukrainy!”, a nie ma Ciebie na liście, napisz do nas: kontakt@calanaprzod.org

Zapraszamy do zapoznania się ze sprawozdaniem z działań prowadzonych przez Stowarzyszenie „Cała Naprzód” na rzecz Ukrainy.

Sprawozdanie: KLIKNIJ (aktualne na dzień 27 czerwca 2022 roku)

PUSZKI ORAZ OBSŁUGA WOLONTARIUSZY

Uwaga! Wydawanie i przyjmowanie puszek kwestarskich oraz obsługa wolontariuszy akcji „Śląskie dla Ukrainy!” odbywa się:

  • wyłącznie pod poniższym adresem
  • wyłącznie w podanych niżej dniach i terminach
  • wyłącznie osobom/instytucjom, które wypełniły formularz (patrz zakładka – Zostań punktem zbiórki)

Adres: Stowarzyszenie „Cała Naprzód” ul. Zwycięstwa 1 44-100 Gliwice (Łukasz Gorczyński)
Dni i godziny: poniedziałek, środa, piątek – godz. 16:00-19:00

SPRAWY OGÓLNE

Telefon: +48 502 320 658 (Angelika Suchocka)
E-mail: kontakt@calanaprzod.org

Prosimy o kontaktowanie się osób i instytucji, które chcą pomóc (np. zostać punktem zbiórki, wpłacić darowiznę).