Rafał Rakoniewski

Rafał jest wesołym chłopcem, który interesuje się wszechświatem, programowaniem i matematyką. Potrafi układać różne rodzaje kostek Rubika!
Chłopiec ma stwierdzony zespół Aspergera, zaburzenia integracji sensorycznej, choruje na astmę oraz jest alergikiem. Poza tym jest pod opieką kardiologiczną.

Zespół Aspergera jest łagodniejszą formą autyzmu dziecięcego, zaburzeniem rozwoju i funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego. Zespół Aspergera podobnie jak inne zaburzenia ze spektrum jest schorzeniem na całe życie, dlatego tak ważne są terapie, zajęcia z integracji sensorycznej oraz trening umiejętności społecznych.

Poza Aspergerem Rafał jest uczulony na kurz i roztocza, wiele odmian chwastów oraz trawy. Ma też alergie pokarmową oraz ŁZS i potrzebuje specjalnych aptecznych kosmetyków do pielęgnacji. U Rafała występują trudności z motoryką małą. Posiada cechy obniżonego napięcia mięśniowego oraz jest u niego osłabiona kontrola ciała zarówno centralna, jak i obwodowa. Rafał nie lubi głośnych dźwięków, denerwują go wręcz i przerażają. Ludzi kojarzy z danym otoczeniem.

Obecnie Rafał jest pod stałą kontrolą lekarzy specjalistów i fizjoterapeutów oraz potrzebuje stałej opieki psychologicznej i psychiatrycznej. Liczymy na Wasze wsparcie!

Jak mogę pomóc?