GIT – Gliwickie Improwizacje Teatralne: Zdrowie psychiczne

W Gliwicach będzie GIT!
Twoją pasją jest teatr? Działasz sam lub w grupie? Jesteś weteranem występów scenicznych, a może dopiero o tym myślisz?  Udziału w naszym konkursie nie uzależniamy od odpowiedzi na te pytania. Do GIT zapraszamy każdego kto chce sprawdzić swoje talenty i umiejętności aktorskie. Wystarczy przygotować występ w temacie zdrowia psychicznego. W dowolnej formie wypowiedzi teatralnej. No i oczywiście zaprezentować swoje dzieło publicznie na scenie!

Gliwickie Improwizacje Teatralne to  otwarty konkurs dla amatorskich grup teatralnych, szkolnych grup teatralnych, ale też i osób indywidualnych których marzeniem jest występ na scenie. Przedmiotem konkursu jest interpretacja tematu przewodniego „Zdrowie psychiczne”. Zgłosić się może każdy pod warunkiem wzięcia udziału w warsztatach oraz przygotowania występu w temacie zdrowia psychicznego.  Konkurs skierowany jest przede wszystkim do mieszkańców Gliwic. Dopuszczalne są przedstawienia oparte na wszystkich formach wypowiedzi teatralnej. Forma sceniczna nie może przekraczać 30 minut. Wielki finał przeglądu odbędzie się  21.09.2024 roku w Centrum Kultury Victoria – Scena Bojków przy ulicy Parkowej 5 w Gliwicach.

Występy odbywać się będą przy udziale publiczności. Specjalne jury składające się m.in. z członków Stowarzyszenia „Cała Naprzód” i ludzi związanych z teatrem wybierze laureata. Przewidziane są też dyplomy i upominki dla uczestników.

Co zrobić by wziąć udział?

Należy zapoznać się z regulaminem i zgłosić poprzez wypełnienie specjalnego formularza do 5 czerwca 2024 roku.

Uczestnicy zostaną powiadomieni indywidualnie o wynikach naboru i terminie warsztatów.

Przy okazji finałowego przeglądu odbędzie się wystawa prac Magdaleny Marcinowskiej „Świat Hipków i Filigów”, która przedstawia dwie społeczności, charakteryzujące się różnymi niepełnosprawnościami, schorzeniami oraz fobiami, w tym dotyczące zdrowia psychicznego.

Wydarzenie otrzymało wsparcie w ramach programu Centrum Kultury Victoria w Gliwicach „Start-up kulturalny”.