Małgorzata Walnik

Urodziła się w 1990 roku, mieszka w Gliwicach. Po narodzinach stwierdzono u niej rozszczep kręgosłupa w odcinku lędźwiowym, ale dzięki rehabilitacji i gorsetowi ortopedycznemu który zahamował rozwój skoliozy, mogła normalnie funkcjonować. Mimo tego w 2016 i 2017 roku przeszła operacje korekcji stóp, a w 2019 roku operację przeszczepu ścięgna w stawie kolanowym oraz wstawienia implantów biokompozytowych. W poprzednich latach miała wykonanych 9 zabiegów usunięcia znamion z podejrzeniem czerniaka – zmiany okazały się na szczęście niezłośliwe.

W maju 2022 roku, kilka dni po szczęśliwym rozwiązaniu długo wyczekiwanej i zagrożonej ciąży, wykryto u niej raka złośliwego piersi, potrójnie ujemnego, z przerzutami do węzłów chłonnych pachy. Miesiąc po porodzie rozpoczęła chemioterapię, po zakończeniu której, w grudniu 2022 roku przeszła operację piersi i usunięcia węzłów chłonnych. Konieczna okazała się intensywna rehabilitacja oraz radioterapia oraz chemioterapia.

We wrześniu 2023 roku leczenie onkologiczne zakończono, konieczna jest jednak rehabilitacja operowanych części działa w celu zapobiegania obrzękom limfatycznych, dalsze leczenie chorób tarczycy i serca oraz okresowe kontrole w Instytucie Onkologii.

Jak mogę pomóc?