Małgorzata Walnik

Urodziła się w 1990 roku, mieszka w Borowianach (gmina Wielowieś, powiat gliwicki). Po urodzeniu stwierdzono u niej rozszczep kręgosłupa w odcinku lędźwiowym, ale dzięki rehabilitacji i gorsetowi ortopedycznemu, który zahamował rozwój skoliozy, mogła normalnie funkcjonować. Mimo tego w 2016 i 2017 roku przeszła operacje korekcji stóp, a w 2019 roku operację przeszczepu ścięgna w stawie kolanowym oraz wstawienia implantów biokompozytowych. W poprzednich latach miała wykonanych 9 zabiegów usunięcia znamion z podejrzeniem czerniaka – zmiany okazały się na szczęście niezłośliwe.

W maju 2022 roku, kilka dni po szczęśliwym rozwiązaniu długo wyczekiwanej (i zagrożonej) ciąży, u pani Małgorzaty wykryto raka złośliwego piersi, potrójnie ujemnego, z przerzutami do węzłów chłonnych pachy. Miesiąc po porodzie rozpoczęła chemioterapię, po której czeka ją operacja usunięcia piersi i węzłów chłonnych pachy oraz późniejsza radioterapia.

W dalszym ciągu wymaga rehabilitacji ze względu na schorzenia stawów i kręgosłupa, terapia będzie konieczna również po operacji w celu zahamowania jej skutków (m.in. obrzęków limfatycznych) – utrzymanie poprawnej sprawności ręki jest dla Pani Małgorzaty bardzo ważne ze względu na to, że jest pianistką i pedagogiem. Nasza podopieczna chciałaby jak najszybciej wrócić do pracy zawodowej.
Do tej pory pozostaje aktywna zawodowo i społecznie.

Jak mogę pomóc?