Strzelecki Wiktor

Wiktor Strzelecki, urodzony 27.06.2016 w Gliwicach, w tym mieście również mieszka. To nasze uśmiechnięte szczęście, od urodzenia zmaga się z wieloma problemami. Urodził się z wadami wrodzonymi mózgu (agenezja ciała modzelowatego) i układu moczowego (wodonercze i obustronny odpływ pęcherzowo-moczowodowo-nerkowy). Pierwsze 3 miesiące spędził sam w szpitalu. Przeszedł zabieg ureocystoskopii z endoskopowym zabiegiem przeciwodpływowym moczowodu prawego w wieku 2 i pół miesiąca, zabieg uwolnienia języka w wieku 13 miesięcy oraz drenaż obu uszu pod narkozą w wieku 26 miesięcy. Trafia do szpitala. Zdiagnozowano u niego szereg problemów: opóźnienie psychoruchowe, opóźnienie mowy, hipotonia oraz znaczne zaburzenie integracji sensorycznej.

Aby mógł rozwijać się jak inne dzieci, musi pracować o wiele ciężej, każda nowa umiejętność czy postęp w jego rozwoju jest okupiony potem, łzami oraz ciężką pracą. Nasze największe marzenie się spełniło – na 2 urodziny Wiktor zaczął stawiać samodzielne kroki! Jednak walka o sprawność fizyczną i intelektualną nadal trwa. Jeździmy z nim codziennie (poza niedzielą) na terapie i rehabilitacje w specjalistycznych ośrodkach, aby Wiktorek mógł ciągle iść do przodu (w ciągu tygodnia: vojta 2x prywatnie, SI 1x NFZ, SI z elementami NDT bobath i terapia neurologopedyczna z WWR, zajęcia sherborne, muzykoterapia, logopeda z „za życiem”, a w soboty muzyka dla malucha oraz hipoterapia prywatnie). Poza tym codziennie ćwiczymy w domu: 2x dziennie vojta oraz pół godziny do godziny zajęć związanych ze skupianiem uwagi, poprawianiem koncentracji oraz ćwiczeniem małej i dużej motoryki, nauki elementami metody krakowskiej itp. Zamiast salonu mamy pokój SI dla Wiktorka. Dodatkowo odwiedzamy lekarzy specjalistów, terapeutów, robimy badania, mamy kontrole (Gliwice, Zabrze, Chorzów, Bytom, Katowice, Kraków).

Jako rodzice robimy wszystko, żeby przygotować Wiktora do samodzielnego funkcjonowania, jednak jest to bardzo ciężkie do osiągnięcia bez wsparcia finansowego na dodatkowe godziny prywatnych rehabilitacji, sprzęty pomocnicze, turnusy rehabilitacyjne, na prywatne badania i wizyty u specjalistów, które są bardzo potrzebne.

Opisujemy na bieżąco całe nasze życie z Wiktorem na facebook.com/PTYSIOstory

Jak wesprzeć Wiktora:

1% – w deklaracji podatkowej należy wpisać nr KRS 0000328818, cel szczegółowy: Wiktor Strzelecki.

DAROWIZNA – darowizna ukierunkowana na Wiktora (Stowarzyszenie „Cała Naprzód” ul. Kościuszki 35 44-100 Gliwice Raiffeisen Bank Polska S.A. 55 1750 0012 0000 0000 3845 0204 tytuł wpłaty: Darowizna– Wiktor Strzelecki).