Alicja Żbik

“Tato, chcę do domu”

Popołudnie 13 sierpnia 2020 r. Piękny, słoneczny dzień. Jadę z moją siedmioletnią córką Alicją na basen. Najpierw lekcja pływania, a potem zabawa w wodzie. W pewnym momencie Ala podchodzi do mnie i mówi, że głowa ją boli. Ja jej na to, że to nic, że to może okularki się odcisnęły, że mnie też tak czasami boli. Widzę po oczach, że coś jest nie tak. Bardzo nie tak. Ala: chcę do domu. Biorę ją za rękę i idziemy. Po jednym kroku zaczyna się na mnie przechylać. Pytam: co się dzieje? Bez odpowiedzi. Idziemy dalej. Znowu przechyla się na mnie. I jeszcze raz. Sadzam ją na krześle. Pytam, czy kręci Ci się w głowie? Mówi, że tak. Widzę, że oczy zaczynają szaleć, a ona leci na jedną stronę i mdleje. Ratownicy. Przenoszę ją do ich pomieszczenia. Ala wymiotuje. Oczy nieobecne. Karetka. Szpital dziecięcy w Kielcach…

Po kilku godzinach diagnoza: naczyniak w mózgu, z którego wylała się krew. Był tam prawdopodobnie od urodzenia. Złe miejsce: nieoperacyjne, środek mózgu. Transport jeszcze tej samej nocy do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Intensywna terapia. Walka o życie!

Nasz świat wywrócił się do góry nogami. 

Jak wygląda aktualna sytuacja?

Od 22 września Ala jest w Klinice Budzik. Jest więc teraz pod opieką specjalistów i dzielnie walczy o odzyskanie zdrowia i sprawności.

Jednak my – jako rodzice – patrzymy już w przyszłość i wiemy, że docelowo czeka nas długa i kosztowna rehabilitacja (szacowany miesięczny koszt to ok. 15 000 – 30 000 zł, który będziemy musieli ponosić przez wiele miesięcy). Bardzo obawiamy się momentu, kiedy znajdziemy się w sytuacji, że nie będziemy mogli zapewnić naszej córce najlepszego leczenia (o konieczności przerywania rehabilitacji nie wspominając). Chcemy i musimy przygotować się na wszystko. 

Jeśli możesz, to zachęcamy Cię do pomocy naszej córce.

Rodzice Ali, Justyna i Waldek

Jak mogę pomóc?

Darowizna z tytułem wpłaty: Alicja Żbik
Stowarzyszenie „Cała Naprzód”
ul. Zwycięstwa 1 44-100 Gliwice
nr konta: 55 1750 0012 0000 0000 3845 0204

1% – w deklaracji podatkowej należy wpisać nr KRS 0000328818
Cel szczegółowy: Alicja Żbik

Dołącz do Armii Ali na Facebooku:
Armia Ali