Urban Anna

Aneczka urodziła się 24 kwietnia 2008 r. z przepukliną oponowo-rdzeniową oraz z zespołem Arnolda-Chiari. Aneczka jest wesołym i uśmiechniętym dzieckiem. W swoim życiu przeszła kilka poważnych operacji, zarówno w Polsce jak i Niemczech (całkowity koszt operacji oraz dotychczasowe zaopatrzenie ortopedyczne zostały sfinansowane ze środków prywatnych i był to koszt ok. 60.000 euro). Operacje te umożliwiły w miarę normalne funkcjonowanie Aneczki.

Aby utrzymać ją w tym stanie potrzebne są ortezy, które umożliwiałyby poruszanie się. Dzięki nim możliwe będzie pionizowanie, co jest niezbędne do poprawnego funkcjonowania i rozwoju organów wewnętrznych (serce, nerki, układ pokarmowy, kręgosłup) oraz wzmocnienia układu kostnego przez co zmniejsza się ryzyko wystąpienia osteoporozy (łamliwość kości). Korzystanie z tych ortez umożliwi jej lepsze funkcjonowanie w codziennym życiu, co wpłynie także pozytywnie na rozwój psychiczny Aneczki. Będzie to następny, poważny krok w kierunku usamodzielnienia.

Niestety tego typu ortezy trzeba zmieniać raz na rok lub w najlepszym wypadku co półtora roku, a ich koszt to ok. 80.000 zł. Oprócz tego Aneczka nosi gorset, który trzeba zmieniać wraz z jej wzrostem, przypada to mniej więcej raz na półtora roku i jest to koszt ok 20.000 zł. Codzienna rehabilitacja to koszt ok. 1500 zł miesięcznie.

Więcej informacji o Ani znajdziesz tutaj: http://aneczkaurban.pl/

Jak wesprzeć Aneczkę:

1% – w deklaracji podatkowej należy wpisać nr KRS 0000328818, cel szczegółowy: Ania Urban.

DAROWIZNA – darowizna ukierunkowana na Aneczkę (Stowarzyszenie „Cała Naprzód” ul. Zwycięstwa 1,  44-100 Gliwice BNP Paribas Bank Polska S.A.
55 1750 0012 0000 0000 3845 0204 tytuł wpłaty: Darowizna– Ania Urban).