Tomasz Sawicki

Nazywam się Tomek, mam 53 lata i jestem emerytowanym górnikiem ze Śląska. Mam żonę, troje dorosłych dzieci i rudego kota Franka.

7 lat temu towarzyszyłem żonie u lekarza okulisty, który przez przypadek zauważył u mnie niepokojące znamię na oku. Nie sądziłem, że to początek bardzo długiej i trudnej drogi. Lekarz znamię wyciął i wydawało się, że to koniec niepokojących informacji.

Kilka lat później, w 2016 roku lekarze zdiagnozowali u mnie czerniaka spojówki i rogówki. Tym sposobem rozpoczęły się moje częste wizyty w szpitalu onkologicznym w Krakowie. W ciągu następnych lat przeszedłem sześć operacji wycięcia guza, a także brachyterapię. Za każdym razem czerniak powracał, a lekarzom kończyły się możliwości pomocy. Jedna pani doktor zasugerowała zdobycie leku niedostępnego w Polsce (interferon alfa 2b), który klasyfikowany jest jako chemioterapia i miał ograniczyć rozwój nowotworu. W tym celu pojechałem na Ukrainę i (nie bez przeszkód) zdobyłem lek. Chwytałem się każdej możliwości.

Niestety i ta zawiodła i w lipcu przeszedłem operację usunięcia oka razem z oczodołem. To nie była łatwa decyzja, ale dała mi największe szanse na przeżycie, choć lekarze uprzedzają, że to może nie powstrzymać na zawsze tej strasznej choroby. Zdaję sobie sprawę, że to było konieczne, ale muszę przyznać, że choroba, jak i usunięcie oka jest dla mnie bardzo trudnym przeżyciem. Mam ogromne wsparcie w rodzinie i przyjaciołach, wciąż jednak mam opory przed wyjściem do obcych ludzi.

[AKTUALIZACJA] Stowarzyszenie „Cała Naprzód” zbierało środki na operację mocowania protezy gałki ocznej i oczodołu dla Tomasza Sawickiego. Dziś wiemy już, że przez wskazania medyczne operacja nie będzie mogła zostać zrealizowana.

Bardzo Wam dziękujemy za Wasze zaangażowanie! Zebraliście w tym czasie prawie 70% potrzebnej kwoty. W tej chwili Wasze darowizny wracają do Was – za pośrednictwem portalu Zrzutka.pl oraz przelewów – w zależności od Waszej formy płatności.

Pan Tomasz pozostaje podopiecznym Stowarzyszenia. Mamy nadzieję, że w ciągu następnych lat sytuacja zdrowotna zmieni się na tyle, że lekarze dadzą zielone światło dla operacji oka.

Jak mogę pomóc?

1% – w deklaracji podatkowej należy wpisać nr KRS 0000328818
Cel szczegółowy: Tomasz Sawicki

Darowizna z tytułem wpłaty: Tomasz Sawicki
Stowarzyszenie „Cała Naprzód”
ul. Zwycięstwa 1 44-100 Gliwice
nr konta: 55 1750 0012 0000 0000 3845 0204