Wiktor Strzelecki

Wiktor Strzelecki, urodzony 27.06.2016 w Gliwicach, tutaj mieszka. To nasze uśmiechnięte szczęście, od urodzenia zmaga się z wieloma problemami. Urodził się z wadami wrodzonymi mózgu (agenezja ciała modzelowatego) i układu moczowego (wodonercze i obustronny odpływ pęcherzowo-moczowodowo-nerkowy). Zdiagnozowano u niego szereg problemów: opóźnienie psychoruchowe, opóźnienie mowy, hipotonia, problemy ze wzrokiem, słuchem oraz znaczne zaburzenie integracji sensorycznej.

Aby mógł rozwijać się jak inne dzieci, musi pracować o wiele ciężej, każda nowa umiejętność czy postęp w jego rozwoju jest okupiony potem, łzami oraz ciężką pracą. Nasze największe marzenie się spełniło – na 2 urodziny Wiktor zaczął stawiać samodzielne kroki i teraz już pięknie chodzi, nawet potrafi z podporą wejść po schodach i podskoczyć w miejscu! Jednak walka o sprawność fizyczną i intelektualną nadal trwa. Jeździmy z nim codziennie (poza niedzielą) na terapie i rehabilitacje w specjalistycznych ośrodkach i nie tylko, aby Wiktorek mógł ciągle iść do przodu. Dodatkowo odwiedzamy lekarzy specjalistów, terapeutów, robimy badania, mamy kontrole (Gliwice, Zabrze, Chorzów, Bytom, Katowice, Kraków, Strumień).

Jako rodzice robimy wszystko, żeby przygotować Wiktora do samodzielnego funkcjonowania, jednak jest to bardzo ciężkie do osiągnięcia bez wsparcia finansowego na dodatkowe godziny prywatnych rehabilitacji, sprzęty pomocnicze, turnusy rehabilitacyjne, na prywatne badania i wizyty u specjalistów, które są bardzo potrzebne.

Jak mogę pomóc?

1% – w deklaracji podatkowej należy wpisać nr KRS 0000328818
Cel szczegółowy: Wiktor Strzelecki

Darowizna z tytułem wpłaty: Wiktor Strzelecki
Stowarzyszenie „Cała Naprzód”
ul. Zwycięstwa 1 44-100 Gliwice
nr konta: 55 1750 0012 0000 0000 3845 0204