Marceli Prasnal

Marceli urodził się 29 grudnia 2020r. jako wcześniak. W trakcie ciąży lekarze zauważyli, że rączki i nóżki są krótsze. Wstępna diagnoza – karłowatość. Jako rodzice nie wiedzieliśmy z czym się mierzymy. Marceli urodził się w 34 tygodniu ciąży i wymagał natychmiastowej pomocy specjalistów. Został przewieziony do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, a stamtąd do Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Po badaniach okazało się, że Marceli choruje na rzadką chorobę genetyczną Osteogenesis Imperfecta, czyli wrodzoną łamliwość kości. Zdiagnozowano u niego trzeci, najcięższy typ tej choroby. Ortopeda prowadzący stwierdził dodatkowo, że jest to III typ o bardzo ciężkim przebiegu. Jest to choroba nieuleczalna, można tylko złagodzić jej skutki. Już podczas samego porodu nasze maleństwo doznało wielu złamań, ilu trudno to określić. Staramy się aby nasza kruszynka miała się jak najlepiej, ale co nam życie przyniesie jeszcze nie wiemy.

Wiemy na pewno jedno, że najlepszą rzeczą jaka nam się przytrafiła, to to że Marceli trafił zaraz po urodzeniu pod opiekę jednego z najlepszych szpitali klinicznych specjalizujących się w tej chorobie. Otrzymał trafną diagnozę i podano mu już pierwszą serię leku Pamifos tak bardzo potrzebnego do wzmocnienia jego kości.

Co teraz? Jeszcze jest wiele pytań na które nie znamy odpowiedzi: jak będzie się rozwijał i czego wymagał, jak mu ulżyć w cierpieniu. Wiemy, że Marceli musi zostać objęty przede wszystkim opieką ortopedyczną i rehabilitacyjną, jak również kardiologiczną, neurologiczną i okulistyczną.

Jak mogę pomóc?

1% – w deklaracji podatkowej należy wpisać nr KRS 0000328818
Cel szczegółowy: Marceli Prasnal

Darowizna z tytułem wpłaty: Marceli Prasnal
Stowarzyszenie „Cała Naprzód”
ul. Zwycięstwa 1 44-100 Gliwice
nr konta 55 1750 0012 0000 0000 3845 0204

Marceli Prasnal