Klara Kozok

Klara Kozok urodziła się w 2017 roku w Bytomiu. Mieszka z rodzicami w Tarnowskich Górach. Klara od urodzenia zmaga się z wadą ośrodkowego układu nerwowego. Walczy z padaczką lekoodporną i mózgowym porażeniem dziecięcym.

Gdy miała 7 tygodni, dostała pierwszy raz ostrego napadu bezdechu. Po dwóch tygodniach w szpitalu GCZD w Katowicach-Ligocie zdiagnozowano padaczkę. Po w miarę spokojnych dwóch miesiącach napady powróciły równie mocne jak na początku. Całe wakacje Klara ponownie spędziła na katowickiej Ligocie, gdzie przeszła terapię sterydową. Napady zostały wyciszone, jednak rozwój Klary stanął w miejscu. Większość leków przeciwpadaczkowych powoduje jako skutek uboczny wiotkość mięśni. Niestety problem ten dotknął również Klary – ma problemy z utrzymaniem główki i z obracaniem się.

Pomimo problemów fizycznych, Klara w końcu zaczęła się cieszyć, a nawet czasem śmiać. Jest zainteresowana otaczającym ją światem.

Dla dalszych postępów w rozwoju Klary potrzebna jest kosztowna rehabilitacja. Leczenie jest bardzo drogie, ale przynosi efekty.

Jak mogę pomóc?

1% – w deklaracji podatkowej należy wpisać nr KRS 0000328818
Cel szczegółowy: Klara Kozok

Darowizna z tytułem wpłaty: Klara Kozok
Stowarzyszenie „Cała Naprzód”
ul. Zwycięstwa 1 44-100 Gliwice
nr konta 55 1750 0012 0000 0000 3845 0204