Nadia Dudoń

Nadia to dziewięcioletnia dziewczynka chorująca na zespół Retta, na który nie ma jeszcze lekarstwa. Pomimo wielu trudności jakie spotyka na swojej drodze jest bardzo pogodną i uśmiechniętą osobą. Uwielbia przebywać z ludźmi i swoim pieskiem Emmą. Denerwuje się tylko wtedy, gdy jej bliscy nie mogą zrozumieć tego, co chce powiedzieć. Często wtedy pokrzykuje lub nawet płacze. W ten sposób oznajmia swoje niezadowolenie.

Najważniejsze w życiu chorych na Zespół Retta jest jak najdłuższe utrzymanie sprawności fizycznej. Dlatego też fizjoterapia jest dla Nadii bardzo ważna. Choroba lubi zabierać zdolności takie jak mowa, używanie rąk czy przemieszczanie się, bez których samodzielna egzystencja jest niemożliwa. Nadia potrafi się porozumiewać mimo, że nie potrafi mówić. Wykorzystuje do tego komunikację wspomagającą oraz alternatywną.

Zachęcamy do wsparcia naszej podopiecznej. Zebrane środki zostaną przekazane między innymi na pokrycie kosztów rehabilitacji z zakresu fizjoterapii oraz psychologii i logopedii.

Jak mogę pomóc?

1% – w deklaracji podatkowej należy wpisać nr KRS 0000328818
Cel szczegółowy: Nadia Dudoń

Darowizna z tytułem wpłaty: Nadia Dudoń
Stowarzyszenie „Cała Naprzód”
ul. Zwycięstwa 1 44-100 Gliwice
nr konta: 55 1750 0012 0000 0000 3845 0204